Zapraszamy na Enex

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności

Podczas najważniejszych w Polsce targach poświęconych odnawialnych źródłom energii nie mogło zabraknąć liczącego się europejskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych. Corab przygotował dla odwiedzających ENEX kilka niespodzianek.

 

Corab na targach ENEX 2022. Co pokaże wiodący producent konstrukcji PV?

Podczas najważniejszych w Polsce targach poświęconych odnawialnych źródłom energii nie mogło zabraknąć liczącego się europejskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych. Corab przygotował dla odwiedzających ENEX kilka niespodzianek. Co będzie można zobaczyć odwiedzając stoisko olsztyńskiej firmy? Jakie rozwiązania proponuje klientom aktywny uczestnik globalnej transformacji energetycznej?

- Rynek fotowoltaiczny się zmienia, niemniej cały czas utrzymuje swoją dynamikę. Trzymamy rękę na słonecznym pulsie i swoją ofertę przygotowujemy w oparciu o realne oczekiwania inwestorów i firm instalacyjnych. W Kielcach prezentujemy zarówno sprawdzone, jakościowe produkty, jak i nowe propozycje – zaznacza Wiesław Szałkowski, dyrektor działu sprzedaży w Corab. - 23 i 24 lutego odwiedzający będą mogli zobaczyć na żywo najnowsze wyroby Corab oraz spotkać się i porozmawiać ze specjalistami z naszej firmy - dodaje Michał Konopka, odpowiedzialny w spółce za organizację targów.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że stoisko Corab ulokowane zostało w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu - charakterystyczny punkt zajmowany przez olsztyńskiego producenta mieści się w hali E Targów Kielce i nosi numer E56.

 

Fotowoltaika na dachach pokrytych papą i membraną

Corab z przytupem rozpoczął nowy rok. Dla swoich klientów przygotował kilka interesujących fotowoltaicznych nowości, które wyszły spod desek kreślarskich inżynierów z działu R&D. W odpowiedzi na coraz popularniejsze membranowe pokrycia dachowe, jak również te chronione papą, Corab proponuje systemy T-05M oraz PI-094M.

T-05M jest rozwiązaniem jest do modułów o szerokości od 900 do 1200 mm oraz długości od 1650 do 2400 mm. T-05M montuje się do membrany lub papy przy pomocy zgrzewania, z wykorzystaniem szyny montażowej Corab SM-31Xx50. Nowe rozwiązanie w ofercie Corab charakteryzuje, jak zawsze w wypadku tego producenta, wysoka jakość wykonania oraz estetyka konstrukcji. Szyny wykonane zostały w kolorze czarnym, co może doskonale współgrać np. ze zdobywającymi popularność panelami fotowoltaicznymi typu full black.

PI-094M to z kolei rozwiązanie o kącie nachylenia 15 stopni, gdzie inwestor planuje zastosowanie modułów PV o szerokości 950-1150 mm i długości 1640-1860 oraz 1940-2220 mm. Ten system charakteryzuje błyskawiczny, bezklemowy montaż. Montaż modułu dzięki wsuwce eliminuje wysokie koszty konserwacji – nie trzeba wykonywać okresowej kontroli momentu obrotowego. Konstrukcja systemu PI-094M umożliwia jego szybką i łatwą rozbudowę, dodatkowo Corab zadbał o to, aby skonstruować system w sposób zapobiegający ewentualnej kradzieży.

 

Tracker – jeszcze bardziej wydajny

Wyrastające jak grzyby po deszczu farmy fotowoltaiczne także mogę liczyć na dedykowane im rozwiązania. Prezentowany przez Corab w 2021 roku tracker fotowoltaiczny został poddany kilku modyfikacjom, które sprawiły, ze stał się jeszcze bardziej wydajny i niezawodny.

 System CORAB TRACKER WS T-001 posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. Cały system jest w pełni automatyczny i bezobsługowy. Wyróżnia go m.in. bezklemowy rodzaj montażu, możliwość zastosowania dowolnych modułów PV oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji – mówi Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w Corab.

Urządzenie oferowane przez olsztyńskiego producenta sprawdza się także podczas kapryśnej pogody. Kiedy nadchodzi wichura, mgła, czy leje rzęsisty deszcz, tracker WS T-001 przechodzi automatycznie w najbardziej odpowiedni i bezpieczny tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę deszczową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Trzeba zaznaczyć, że w ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współgrają z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego. – Wdrożyliśmy do produkcji system który  wyróżnia się małą liczbą komponentów. To sprawia, że wyróżnia się bezawaryjnością i trwałością. Nasz dział badań i rozwoju wdrożył rozwiązania, dzięki któremu tracker ustawia moduły wzglądem rzeczywistego promieniowania słonecznego – zaznacza Paweł Wiktorowicz.

 

Konstrukcja pionowa – idealna dla wymagających obszarów

System Corab WS-A10 to urządzenie które odwiedzający kieleckie stoisko Corab będą mieli szansę zobaczyć i dotknąć

To pionowa konstrukcja przeznaczona do modułów bifacjalnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Grunty rolne to dobre miejsce, gdzie można zastosować WS-A10. Wyposażając ten system np. w wydajne panele Encor, uzyskuje się ciekawe rozwiązanie fotowoltaiczne – zaznacza Paweł Wiktorowicz, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży w firmie Corab.

Co warte podkreślenia, system olsztyńskiego producenta wykonany jest z wysokiej jakości stali o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej oraz pokryty powłoką antykorozyjną Magnelis.

– System Corab WS-A10 stanowi rozwiązanie, które spełni swoją rolę na trudnych terenach. Montaż polegający na wbijaniu w grunt daje duże możliwości umiejscowienia go na wybranym obszarze, tak aby dawał jak najlepsze uzsyki. Szczególnie polecany jest dla biznesu agro – dodaje Wiktorowicz. 

Dynamiczny rozwój olsztyńskiej spółki znalazł również wyraz w przekształceniach własnościowych. Od 11 lutego 2022 roku Corab stał się Spółką Akcyjną. Zmiana formy prawnej ułatwi firmie funkcjonowanie na wymagającym rynku, a także pozwoli na jeszcze większe tempo rozwoju. Z pewnością przełoży się to na oferowanie klientom jeszcze bardziej zaawansowanych i przemyślanych fotowoltaicznych rozwiązań.

 

Eksperci na stoisku Corab

Wraz z partnerami z Fronius, Sofar Solar, Sungrow, Solar Edge, SMA, Webasto, Huawei i LG Chem, Corab zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań z zakresu magazynowania i zarządzania energią. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci,, przedstawiciele wyżej wymienionych marek. 

 

23.02.2022 - Dzień I
Miejsce: Arena
10:15 - Michał Kściuczyk, Fronius 

11:15 - Corab, montaż konstrukcji PI-094M


Miejsce: stoisko E56
11:00 - Marcin Wnuszyński, Huawei
12:00 - Michał Skorupski Webasto
13:00 - Michał Kściuczyk, Fronius 
14:00 - Dawid Waligóra, Sungrow
15:00 - Michał Kotkowski, SMA


24.02.2022 - Dzień II
Miejsce: stoisko E56
12:00 - Michał Kotkowski, SMA

 

 

 

Może ci
się również
spodobać