Czy każdy może zainstalować instalację PV? Jakie miejsce pod jej montaż jest optymalne? Czy posiadacze płaskich dachów są wyeliminowani z możliwości generowania prądu ze słońca? Jakie typy konstrukcji wspornych polecane są do fotowoltaiki w przypadku braku dachu skośnego? Co to jest konstrukcja balastowa?
Na te i inne pytania odnośnie fotowoltaiki odpowiemy w dalszej części artykułu.
Z czego składa się konstrukcja balastowa? Do jej montażu używa się najpierw szyn bazowych, które rozmieszcza się na dachu w odpowiednich odstępach. Jeśli wielkość dachu przekracza wymiary szyn, to ich długość zwiększana jest z pomocą specjalnych łączników. W kolejnym kroku należy wspomniane szyny połączyć ze stopami bazowymi oraz podporami modułów PV. Następnie praca ekipy montażowej skoncentrowana powinna być na właściwym rozmieszeniu balastu i montażu modułów fotowoltaicznych z użyciem klem.
Firma CORAB od 30 lat dostarcza na rynek polski, jak i europejski wysokiej jakości systemy fotowoltaiczne. W ofercie posiada rozwiązania oferowane przez czołowych, światowych producentów, jak i własne. Specjalizacja CORAB to produkcja systemów wsporczych pod fotowoltaikę przeznaczonych na dachy płaskie, skośne, jak i systemy PV wolnostojące czy wiaty fotowoltaiczne CARPORT.
Co istotne, centrum produkcyjne CORAB znajduje się w Polsce. Nowoczesna i innowacyjna technologicznie fabryka, wyposażona w najwyższej jakości urządzenia, znajduje się w Bartoszycach. Oferowane przez CORAB balastowe konstrukcje wsporne sprawdzają się zarówno w przypadku mikroinstalacji, jak i rozwiązań komercyjnych. Wykonane są z odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów (aluminium) oraz objęte długim okresem gwarancyjnym, przez co zainteresowanie nimi wśród inwestorów stale rośnie.
Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami
Pełen asortyment konstrukcji fotowoltaicznych, falowników, magazynów energii i akcesoriów PV można znaleźć pod adresem: corab.pl/oferta