Jeśli interesujesz się tematami związanymi z odnawialnymi źródłami energii, to zapewne nie raz zastanawiałeś się, jak powstają moduły PV. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci proces produkcji paneli fotowoltaicznych, a także przybliżymy bliżej zasady ich działania i tego, jak generują one niemal darmowy prąd ze słońca z instalacji PV.
Czy wiesz, że według National Geographic, w ciągu zaledwie 15 minut słońce emituje tyle energii, ile ludzie zużywają we wszystkich możliwych postaciach w ciągu roku? To ogromny potencjał, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – przez możliwość znacznej redukcji wysokości dotychczasowych rachunków za prąd, jak i perspektywy pozytywnego wpływu na ochronę środowiska.
W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne stały się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej dzięki zwiększeniu wydajności produkcji. Panele PV są obecnie widoczne na dachach wielu gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych i nieruchomości komercyjnych, zwłaszcza na nowych osiedlach.
Według danych Solar Energy Industry Association (SEIA) w ciągu ostatniej dekady branża energetyki słonecznej odnotowała średni roczny wzrost na poziomie 50%. To niezwykły wynik, który jasno pokazuje, jak dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się fotowoltaika. Rozglądając się wokół, nikt nie powinien odczuwać zaskoczenia. Jednak to, jak powstają panele fotowoltaiczne, pozostaje tajemnicą dla wielu osób rozważających instalację fotowoltaiki.